آموزش اکسل Excel

آموزش اکسل Excel

مایکروسافت اکسل (Microsoft Excel)، جزء برنامه‌های صفحه گسترده است. این نرم‌افزار، توسط شرکت مایکروسافت نوشته، توسعه و پخش می‌شود. این نرم‌افزار برای سیستم عامل ویندوز و اواس ده اپل ارائه شده است. البته نسخه‌ای از این نرم‌افزار برای گوشی های هوشمند ارائه شده است، که مخصوص سیستم عامل تلفن همراه ویندوز فون و اندروید می‌باشد. نسخه‌ای از این نرم‌افزار نیز در مجموعهٔ مایکروسافت آفیس لایو ارائه شده است که به صورت رایانش ابری، اجرا می‌شود.

مایکروسافت اکسل دارای خصوصیات اصلی تمام نرم‌افزارهای صفحه‌گسترده است. با استفاده از جدولی متشکل از ردیف‌ها و ستون‌ها می‌توان، داده‌ها و اطلاعات را سازماندهی و همچنین با استفاده از همین داده‌ها، به انجام محاسبات پرداخت. می‌توان با استفاده از رسم توابع و نمودارها، به تجزیه و تحلیل آماری اطلاعات پرداخت. این برنامه برای محاسبات ریاضی (با قابلیت انجام محاسبات دشوار ریاضی) و ترسیم نمودار به وسیله ابزارهای گرافیکی به کار می‌رود. نسخه‌های ویندوزی نرم‌افزار اکسل از برنامه نویسی با استفاده از Visual Basic for Application که نوعی از زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک است، پشتیبانی می‌کند. برنامه‌نویسی با استفاده از VBA اجازه می‌دهد تا عملیاتی را که با استفاده از خصوصیات اصلی اکسل نمی‌شود آن را انجام داد، انجام پذیر گردد.

#دوره_آموزشی:

آموزش ساخت یافته اکسل، این دوره های آموزش ویدیویی مناسب برای یادگیری عمومی اکسل است. و در این دوره ها به صورت کامل و جامع نرم افزار اکسل برسی خواهد شد.

#کوتاه_اما_کاربردی:

در صورتی که شما اطلاعات کامل و جامع درباره نرم افزار اکسل دارید و یا دوره های آموزش عمومی اکسل را گذراندید آموزش های کوتاه اما کاربردی مناسب شما است، که در این آموزش ها به صورت موردی و نکته ای به شما اکسل را آموزش خواهیم داد.

فیلم آموزش اکسل Excel پیشرفته

در این دوره آموزشی مهندس سعید جمشیدی در ۴۰ قسمت کلیه منوها و عملکردهای کاربردی نرم‌افزار اکسل شرح داده شده و برای برخی از اون‌ها مثال و تمرین هم درنظر گرفته است. شما با دیدن این فیلم آموزش و چندین و چند ساعت تمرین در کنار اون می‌تونید مهارت کاملی در اکسل بدست بیارید.

در این دوره آموزشی به نحوه ساخت لیست های سفارشی، ساخت دنباله اعداد صحیح، رنگی کردن سلول با قانون خاص، کار با عملگرها، فاکتور گیری، متن در اکسل، فرمت سلول – جهت دهی، استایل جدول، انتخاب تابع، توابع : sum-min-max count، توابع : sumif-averageif-countif، اعتبارسنجی داده ها، نمودار و چندین چند محث دیگر را برسی خواهیم کرد.

#دوره_آموزشی
#دوره_آموزشی

دوره آموزشی یادگیری ساده و سریع اکسل (Excel)

در این دوره آموزشی مهندس جواد عوض زاده به طور کامل در ۳۳ قسمت کلیه منوها و عملکردهای کاربردی نرم‌افزار اکسل شرح داده و برای برخی از اون‌ها مثال و تمرین هم درنظر گرفته است. شما با دیدن این نه ساعت آموزش و چندین و چند ساعت تمرین در کنار اون می‌تونید مهارت کاملی در اکسل بدست بیارید. مطمئن باشید این آموزش با همه کمی و کاستی‌هایی که داره باز هم فراتر از آموزش‌های معمول موجود بوده و به لحاظ زمانی هم به نظرم کمتر از اون‌ها وقت شما رو خواهد گرفت.

#دوره_آموزشی
#دوره_آموزشی

فیلم آموزش رسم خط مماس بر منحنی اکسل

شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید خط مماس بر منحی مورد نظر خود را رسم کرده و شیب آن را حساب کنید. در این ویدیو آموزش کوتاه مهندس پوریا قاسمی به شما می آموزد که چگونه خط مماس بر یک منحنی را در اکسل رسم کنید.

#کوتاه_اما_کاربردی
#کوتاه_اما_کاربردی

فیلم آموزش کار کردن با ماکرو در اکسل

ماکرو (macro) به نوعی برنامه نویسی در محیط نرم افزار اکسل است، که دستورات نوشته شده در صفحه نرم افزار اکسل اجرا می شود.
در این فیلم آموزشی مهندس مسعود محرابی قصد دارد به صورت خلاصه و مفید نحوه کار کردن با ماکرو در اکسل به شما آموزش بدهد. و در نهایت هم یک ماکرو (macro) ساده را برای نمونه ایجاد می کند.

#کوتاه_اما_کاربردی
#کوتاه_اما_کاربردی

محاسبه شیب نمودار اکسل (Excel) و ورد (Word)

در این فیلم آموزشی کوتاه مهندس محسن امیریان نحوه محاسبه شیب نمودار در اکسل را به شما آموزش می دهد، پس از رسم یک نمودار در ورد یا اکسل، برای محاسبه شیب نمودار اکسل باید ابتدا معادله خط نمودار را بیابید. شما می توانید به راحتی معادله خط نمودار را به دست آورید و شیب و عرض از مبدا آن را از روی معادله ی آن خط بیابید.

#کوتاه_اما_کاربردی
#کوتاه_اما_کاربردی

فیلم آموزش استفاده توابع اکسل و فرمول نویسی

در این فیلم آموزشی مهندس پویا قاسمی آموزش استفاده از توابع اکسل را به شما می دهد، استفاده از توابع اکسل اسان تر می شود، وقتی که بدانید که چه می خواهید به تابع تحویل دهید و چه از تابع دریافت کنید.

#کوتاه_اما_کاربردی
#کوتاه_اما_کاربردی

برترین مدرسین آموزش اکسل (Excel)، رسانه آموزشی لیموناد

.

رسانه آموزشی لیموناد در شبکه های اجتماعی

تماس با ما

رسانه آموزشی لیموناد

قابل خواندن نیست ؟ تغییر دهید.. captcha txt