آموزشگاه زبان (نوبل) انتخابی غلط برای آموزش زبان

خانه / همه مطالب / متن های آموزشی / آموزشگاه زبان (نوبل) انتخابی غلط برای آموزش زبان
توسط
در متن های آموزشی

برای آموزش زبان حتما نیاز به آموزشگاهی مثل نوبل نمی باشد روش های موثر تری برای آموزش زبان وجود دارد که کمک می کند شما بتواند به خوبی به زبان خارجی مسلط شوید و آموزش زبان در آموزشگاه رفتن خلاصه نمی شود.

اگر در آموزشگاه زبان نوبل ثبت نام کنید و اگر قبل از شروع کلاس ها انصراف دهید ۵۰ درصد پول شما را پس نمی دهد و این اشتباهی است که شما کرده اید و کاریش نمی توان کرد.

چندی پیش یکی از دوستان من برای آموزش زبان به آموزشگاه نوبل مراجعه کرد که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور داشت. او هزینه کلاس را پرداخت کرد و کلاس ها قرار بود که دو هفته بعد شروع شود. سپس به دلیل چند مشکل قصد ادامه تحصیل او به یک کشور آلمانی زبان تغییر کرد،او خواست کلاس را کنسل کند و پول خود را پس بگیرد و احتمالا باز اشتباه کند و برای آموزش زبان آلمانی به آموزشگاه نبول مراجعه کند. اما آموزشگاه زبان نوبل پول او را پس نداد و گفتند ما تنها ۵۰ درصد پول را پس می دهیم! حال آن که دانشگاهی که پذیرش گرفته بود و هزینه ترم را پرداخت کرده بود تمام ۱۵ ملیون تومان را برگرداند. کسی که به کار خود و خدمتی که می رساند مطمئن باشد در صورت انصراف هزینه را کامل باز می گرداند.

“من با شنیدن این حرف ها، این مقاله را نوشتم تا شاید بتوان جلوی این اقدام زشت را گرفت و ممنونم که لیموناد آن را منتشر کرد.”

وقتی در قوانین خود نوشته اند که در صورت انصراف، نصف هزینه بازگشت داده نمی شود، یک پیام خیلی واضح دارد: که تو اشتباه کردی و ثبت نام کردی و دیگه راه بازگشتی نداری.

او ساعت ها وقت گذاشته، به آموزشگاه رفته،تعیین سطح شده و ثبت نام کرده، قطعا قصد کلاس رفتن داشته است و حالا که به دلیل مشکلی می خواهد انصراف دهد، خیلی عمل زشتی است که ۵۰ درصد پول به زور گرفته شود.

سخن این است که به آموزشگاه زبان برای آموزش زبان مراجعه نکنید روش های خیلی موثر تری برای آموزش زبان وجود دارد که بسیار کم هزینه تر می باشد و اگر به یک آموزشگاه مراجعه کردید در مورد نحوه کنسل کردن دوره سوال کنید. گاهی برای شروع آموزش زبان یک دوره آموزش در آموزشگاه می تواند موثر باشد ولی برای دوره های فشرده آموزش زبان اصل کار را شما خودتان باید انجام دهید.

بهترین راه آموزش زبان راهی است که شما خود پیدا می کنید. با ما همراه باشید.

روش مناسب آموزش زبان خارجی

برای آموزش زبان به این نکات باید توجه کرد:

 1. سطح شما کجاست – تا بتوانید کتاب و آموزش مورد نیاز را ببینید.
 2. توجه کنید که باید تمام ابعاد زبان را با هم پیش ببرید. (نوشتن، خواند، شنیدن و صحبت کردن)
 3. هر کسی خودش باید روش مناسب برای آموزش زبان را پیدا کند.

از طرفی برای هر آموزشی یک نیاز وجود دارد.

 1. در هفته یک نفر، یک دوست و یا یک استاد شما را چک کند که تکلیف خود را انجام داده اید و به شما فید بک بدهد که این تکلیف را درست انجام داده اید یا نه و شما را تشویق یا راهنمایی کند.
 2. وقتی که برای آموزش دیدن تلاش می کنید باید حس کنید که این تلاش ها اثر دارد و شما دارید در مسیر درستی حرکت می کنید.
 3. راهنمایی گرفتن از یک دوست یا استاد که قبل این مسیر آموزش را طی کرده است.

با توجه به این مطالب می توانیم بهترین راه آموزش زبان خارجی را پیدا کنیم

۱.استفاده از فایل های صوتی آموزش زبان

چه فایل آموزشی به زبان فارسی که به صورت مستقل هدف آموزش زبان دارد و چه فایل های صوتی که همراه کتاب ها در اختیار شما قرار می گیرد و مربوط به کتاب ها هستند، هر دو خوب هستند همین که شما صدای زبان خارجی را روزی چند دقیقه گوش کنید گوش شما به زبان جدید آشنا می شود.

۲.استفاده از کتاب

زبان های خارجی و به خصوص زبان انگلیسی به قدری کتاب های خوب آموزشی دارد که شما با یک هزینه کم می توانید کتابی قوی را داشته باشید و شاید کلا ۳ کتاب بخرید ولی همین ۳ کتاب همراه شما خواهند بود تا به آن زبان مسلط شوید. برای کتاب می توانید از استاد مجازی خود یا دوست خود راهنمایی بگیرید که مطابق با نیاز شما کتاب مورد نظر معرفی شود.

۳.استفاده از کلاس های آموزش مجازی زبان

کلاس های آموزش زبان به صورت مجازی در وب پیدا می شود که بسیار با صرفه هستند، خوبی این کلاس ها این است که معمولا به شما امکان تست می دهند از طرفی هزینه آنها از کلاس حضور کمتر است از طرفی شما می توانید در خانه یا محل کار باشید و آموزش ببینید و از همه مهمتر شما می توانید هر تعدادی که نیاز دارید در هفته کلاس داشته باشید ، به طور مثال کسی که روزی دو ساعت برای آموزش زبان وقت می گزارد خوب است که هفته ای یک جلسه با استاد کلاس داشته باشد تا استاد بیشتر نقش راهنما و اصلاح کنند داشته باشد.

۴.استفاده از ویدیو های آموزش زبان

دوره های آموزشی بسیار خوبی به صورت ویدیویی هستند که شما می توانید با برنامه از آنها استفاده کنید و به نتایج بسیار خوبی برسید. این دوره از کیفیت بسیار خوبی در آموزش زبان برخوردار هستند زیرا یک مدرس خوب وقتی که این دوره آموزشی را می سازد چنیدن بار روی آن فکر می کنند و ویراش می کند و تغییر می دهد تا یک درس به خوبی آموزش داده شود. همان مدرس به صورت حضوری قطعا ضعیف تر آموزش دهد.

آموزش ویدیویی یک مشکل دارد: آموزش ویدیویی جای پرسش سریع از مدرس را ندارد که شما این خلاء را با استفاده از آموزش مجازی یا از طریق پرسش از گروه های دوستان می توانید پر کنید.

سوالات خود را بنویسید و در جلسه آموزش مجازی با استاد و یا در گروه دوستان (در ادامه در مورد آن صحبت می شود) مطرح کنید.

۵.چند دوست و همراه که می خواهد زبان یاد بگیرند پیدا کنید

چند دوست و همراه که می خواهد زبان یاد بگیرند پیدا کنید و گروه های آموزشی در شبکه های اجتماعی برای خود بزنید. در آن گروه:

 1. سوالات خود را بپرسید.
 2. مطالب آموزشی خوبی که می بینید به اشتراک بزارید.
 3. یکدیگر را پی گیری و تشویق کنید.

۶.فیلم و سریال ببینید!

سریال های خوب و زیبا دانلود کنید و با زیرنویس فارسی یا انگلیسی ببینید. (اگر مهارت شما افزایش یافته است می توانید از زینویس انگلیسی استفاده کنید)

دیدن فیلم بسیار مهم است با دیدن فیلم لغاتی که تازه یاد گرفته اید برای شما تکرار می شود گرامر های که تازه یاد گرفته اید در صحبت ها استفاده می شود گوش شما به زبان انگلیسی عادت می کند.

 • سریال friends
 • سری فیلم های سینمایی هری پاتر
 • و…

۷.استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان

اپلیکیشن های زیادی برای برای آموزش زبان عرضه شده است یکی از معروف ترین اپ های آموزش زبان ممرایز (Memrise) می باشد. شما در این اپ می توانید کورس های مختلفی پیدا کنید

 1. کورس مروبط به لغات آیلتس
 2. کورس لغات ۵۰۳
 3. کورس آموزش گرامر
 4. کورس آموزش اصطلاحات

که بسته به نوع کورس شما هم تلفظ صحیح را می شنوید هم املا لغات کار می شود و هم سیستم امتیاز دهی و مشارکت جمعی دارد که شما را به استفاده از این اپ تشویق می کند.

با استفاده از روش های بالا آموزشگاه های زبان و آموزشگاه نوبل کمرنگ هستند و جای کمی در چرخه آموزش زبان دارند.

Recent Posts
نظرات
 • مرضیه
  پاسخ

  سپاس از مقاله مفیدتان که به اشتراک گذاشتید👍

ارسال نظر

تماس با ما

رسانه آموزشی لیموناد

قابل خواندن نیست ؟ تغییر دهید.. captcha txt