مقایسه افترافکت و پریمیر و شناخت این دو محصول ادوبی

خانه / همه مطالب / متن های آموزشی / مقایسه افترافکت و پریمیر و شناخت این دو محصول ادوبی
توسط
در متن های آموزشی

این دو نرم افزار هردو محصول شرکت ادوبی می باشند و می شود ادعا کرد که مکمل دیگر هستند و هر کدام برای کارهای متفاوتی استفاده می شوند و با شناخت این دو نرم افزار، کار مقایسه پریمیر و افترافکت آسان خواهد بود.

ادوبی پریمیر چیست

پریمیر یک نرم افزار ویرایش ویدیو از شرکت ادوبی می باشد و برای تدوین از آن استفاده می شود. ویرایش یا تدوین فیلم به مجموعه کار هایی گفته می شود که با دستکاری و چینش دوباره فایل ها و تصاویر جدید در کنار هم محصولی نو و جدید را خلق می کند. در نهایت باید گفت همان طور که فتوشاپ در فیلد خود پیشتاز است، ادوبی پریمیر هم در این فیلد پیشتاز است.

نرم افزار های مشابه با پریمیر ( adobe premiere):

در این مقاله شناخت دیگر نرم افزار های مشابه از این جهت حائز اهمیت است که اگر یکی از این نرم افزار های زیر را بشناسید پس پریمر هم می شناسید به علاوه اگر در ابتدا راه هستید و قصد انتخاب یک نرم افزار را دارید، بقیه نرم افزار های مشابه را بشناسید و مقایسه کنید و گزینه مناسب را برای آموزش  انتخاب کنید.

نرم افزار های مشابه :

۱. نرم افزار edius
۲. نرم افزار Corel Video Studio
۳. نرم افزار Sony Vegas Pro
۴. نرم افزار Pinnacle Studio
۵. نرم افزار Avid Media Composer

ادوبی افترافکت چیست

افترافکت یک ابزار برای گرافیک های حرکتی پیچیده ( موشن گرافیک ) و جلوه های بصری سینمایی است .  شما نمی توانید و نخواهید توانست یک تدوین و ویرایش فوق العاده و برجسته را در افترافکت تجربه کنید ، هرچند که بعضی افراد به صرف اینکه افترافکت این امکانات را داراست از افترافکت به این صورت استفاده می کنند، اما نادرست است.

نرم افزار های مشابه با افترافکت (adobe after effects) :

در این مقاله شناخت دیگر نرم افزار های مشابه از این جهت حائز اهمیت است که اگر یکی از این نرم افزار های زیر را بشناسید پس افتر افکت هم می شناسید به علاوه اگر در ابتدا راه هستید و قصد انتخاب یک نرم افزار را دارید، بقیه نرم افزار های مشابه را بشناسید و مقایسه کنید و گزینه مناسب را برای آموزش  انتخاب کنید.

نرم افزار های مشابه :

۱. Solar
۲. Natron
۳. Autodesk Smoke
۴. The Foundry Nuke
۵. Fusion

نتیجه گیری برای تفاوت افترافکت با پریمیر

شما در یک ویرایشگر و ادیتور ویدیویی مانند پریمیر کار برش فایل های ویدیویی ، چیدن فایل ها و لایه های ویدیویی ،  تنظیم فایل های صوتی ، چیدمان افکت های صوتی ، بریدن و اضافه و کم کردن فایل های صوتی را انجام می دهید و در نرم افزاری مانند افترافکت  ایجاد حرکات انیمیشن برای فایل های گرافیکی ( موشن گرافیک ) ایجاد افکت های متنی زیبا ، تصحیح رنگ ، ایجاد جلوه های ویژه سینمایی مانند انفجار ، نورپردازی ،  ترکیب انیمیشن با فایل های تصویری فیلمبرداری شده  و …  را انجام می دهید . پس از مقایسه افترافکت و پریمیر بسیار مشهود است که این دو نرم افزار در دو فیلد متفاوت کار می کنند و کاربرد های جدا گانه دارند.

 

معرفی دوره آموزشی نرم افزار های مطرح شده

 1. آموزش ساخت موشن گرافیک با adobe after effects cc 2017 – دوبله فارسی از لیندا غیر رایگان
 2. لینک آموزش پریمیر رایگان
 3. لینکآموزش افتر افکت رایگان
 4. لینک آموزش ادیوس رایگان
پست های توصیه شده
نمایش ۴ نظر
 • مکعب جادویی
  پاسخ

  ممنونم
  کامل و جامع بود
  بابت لینک های آموزش هم تشکر

 • هژیر
  پاسخ

  ممنون
  مختصر و مفید بود.

 • Dehghan
  پاسخ

  سلام ببخشید من با برنامه ی ادیوس کار میکنم الان میخوام بین افتر یا پریمیر ی کدومشو آموزش ببینم میشه کمکم کنید که کدوم واجب تر و کارایی تره برای مونتاژ فیلم عروسی

  • pouriya
   پاسخ

   سلام و ارادت
   پریمیر برای مونتاژ فیلم عروسی کاربرد دارد، افتر افکت بیشتر برای ایجاد انیمیشن و موشن گرافیک کاربرد.
   اگر در گوگل آموزش پریمیر را سرچ کنید یک لینک از رسانه آموشی لیموناد می بینید که حدود ۱۰ ساعت آموزش رایگان پریمیر می باشد.
   اگر ادیوس را جای گزین پریمیر فرض کنیم پس می توانید افتر افکت هم یاد بگیرید تا بتوانید جلوه های ویژه و افکت های مورد نیاز در فیلم ایجاد کنید.

ارسال نظر

تماس با ما

رسانه آموزشی لیموناد

قابل خواندن نیست ؟ تغییر دهید.. captcha txt