1. خانه
  2. مجله لیموناد
  3. زبان خارجی
  4. زبان انگلیسی
  5. معرفی 10 فیلم برای تقویت زبان انگلیسی

معرفی 10 فیلم برای تقویت زبان انگلیسی

نویسنده:

زمان مطالعه: 8 دقیقه

معرفی 10 فیلم برای تقویت زبان انگلیسی

معرفی 10 فیلم برای تقویت زبان انگلیسی

نویسنده:

مطالعه: 8 دقیقه

یادگیری یک زبان جدید می‌تواند یک امر چالش برانگیز و در عین حال تجربه‌ای هیجان‌انگیز و لذت‌بخش باشد. یکی از راه‌های موثر برای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی، تماشای فیلم‌های انگلیسی است. فیلم‌ها نه‌تنها می‌توانند به شما کمک کنند تا مهارت‌های شنیداری و صحبت کردن خود را بهبود بخشید، بلکه می‌توانند دیدگاه‌های ارزشمندی را در مورد فرهنگ و سنت‌های کشورهای انگلیسی زبان ارائه دهند. در این مقاله، به معرفی 10 فیلم که می‌تواند برای تقویت زبان انگلیسی شما مفید باشد می‌پردازیم. همچنین راهکارهایی برای چگونگی یادگیری زبان انگلیسی با تماشای فیلم ارائه خواهیم داد.

چگونه با استفاده از فیلم زبان انگلیسی را تقویت کنیم؟

تماشای فیلم‌ می‌تواند راهی عالی برای بهبود مهارت‌های انگلیسی، افزایش دایره لغات و حتی فهم فرهنگ و آشنایی با جملات مُصطلح در زبان انگلیسی باشد. در ادامه، تعدادی راهکار برای بهره‌گیری هرچه تمام‌تر از تماشای فیلم جهت یادگیری زبان انگلیسی برای شما آورده‌ایم:

ابتدا بر فهم مطلب تمرکز کنید

در ابتدا، بر تفهیم ایده‌های اصلی و داستان کلی فیلم تمرکز کنید. سعی کنید بدون اینکه در جزئیات هر کلمه گیر کنید به معنای کلی گفتگوها و داستان پی ببرید.

معرفی 10 فیلم برای تقویت زبان انگلیسی

فیلم‌ها را با زیرنویس تماشا کنید

با تماشای فیلم‌ها با زیرنویس انگلیسی شروع کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا دیالوگ‌ها را بهتر درک کنید و با شکل نوشتاری کلمات آشنا شوید.

ژانرهای مختلف را تماشا کنید

ژانرهای مختلف را بررسی کنید تا با محدوده‌ی گسترده‌ای از واژگان، لهجه‌ها و سبک‌های گفتاری آشنا شوید. این کار به شما کمک می‌کند با موقعیت‌های متنوع آشنا شوید و مهارت‌های شنیداری خود را بهبود بخشید.

معرفی 10 فیلم برای تقویت زبان انگلیسی

تکنیک وقفه و برگشت

اگر به صحنه یا گفتگویی برخورد کردید که درک آن برایتان چالش‌برانگیز بود، تردید نکنید که دکمه مکث (Pause) را بزنید یا به عقب برگردید تا جزئیات را بهتر درک کنید. با این کار می‌توانید چندین‌بار به بخش‌های خاص گوش دهید و مهارت شنیداری خود را نیز بهبود بخشید.

تکرار و تقلید

حین تماشای فیلم، سعی کنید برخی از دیالوگ‌ها را بلند بخوانید و نحوه‌ی تلفظ و هم‌چنین تن صدای بازیگران را تقلید کنید. این کار در بهبود مهارت Speaking و لهجه و تلفظ شما تاثیر بسزایی دارد.

بیشتر بخوانید  یادگیری زبان انگلیسی با تماشای فیلم

یادداشت برداری کنید

در هنگام تماشای فیلم، یک دفترچه یادداشت در کنار خود نگه دارید. کلمات، عبارت‌ها یا اصطلاحات ناآشنا را که می‌شنوید، یادداشت کنید. بعداً می‌توانید آن‌ها را جستجو کنید، معنای آن‌ها را یاد بگیرید و دایره لغات و اصطلاحات خود را گسترش دهید.

معرفی 10 فیلم برای تقویت زبان انگلیسی

با دیگران درباره‌ی فیلم‌ها گفت‌وگو کنید

با دوستانتان یا افراد دیگر در جوامع آنلاین درباره‌ی فیلمی که تماشا کرده‌اید گفت‌وگو کنید. افکار، نظرات و تفسیرهای خود را درباره‌ی فیلم به اشتراک بگذارید. این کار مهارت‌های گفتاری و نوشتاری شما را تقویت می‌کند و به شما فرصتی برای یادگیری از دیگران می‌دهد.

به تدریج زیرنویس‌ را حذف کنید

بعد از اینکه تا حدودی به زبان انگلیسی مسلط شدید، به تدریج وابستگی خود به زیرنویس‌ها را کاهش دهید. ابتدا از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید و در نهایت تلاش کنید بدون هیچ‌گونه زیرنویسی فیلم‌ها را تماشا کنید تا خود را به چالش بکشید.

فیلم دیدن را به عادت منظم تبدیل کنید

استمرار، موضوعی بسیار مهم در بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی شما است. هر هفته زمان مشخصی را برای تماشای فیلم‌ها به زبان انگلیسی اختصاص دهید. هر چه بیشتر خود را در معرض زبان قرار دهید، مهارت‌های شما سریع‌تر پیشرفت خواهندکرد.

معرفی 10 فیلم برای تقویت زبان انگلیسی

10 فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی

البته که انتخاب فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی به علاقه‌ها و سطح زبانی شما بستگی دارد؛ اما در ادامه به معرفی 10 فیلم معروف برای تقویت زبان انگلیسی که ژانرهای متفاوتی دارند، می‌پردازیم:

The Shawshank Redemption (1994)

The Shawshank Redemption یک فیلم کلاسیک است که داستان مردی به نام اندی دوفرین را روایت می‌کند که به اشتباه برای قتل محکوم شده‌است و به زندان فرستاده می‌شود. طی فیلم، اندی با هوش و پشتکار خود، برای پیروزی در برابر چالش‌هایی که در زندان با آن‌ها روبرو است می‌کوشد و به سوی آزادی نهایی خود حرکت می‌کند. این فیلم نه‌تنها یک درام گیراست، بلکه یک راه عالی برای بهبود مهارت‌های انگلیسی شماست. دیالوگ‌های فیلم به خوبی نوشته شده‌اند و به سادگی درک می‌شوند، که همین امر آن را به یک انتخاب عالی برای زبان‌آموزان سطح متوسط تبدیل می‌کند.

The Shawshank Redemption (1994)

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump یک فیلم دل‌انگیز است که داستان مردی با هوش پایین را روایت می‌کند که در زندگی به دستاوردهای بزرگی می‌رسد. این فیلم پر از نقل قول‌های به یادماندنی و صحنه‌های نمادین است و راه خوبی برای بهبود مهارت‌های انگلیسی شما است. این فیلم با دیالوگ‌های ساده و آسان یک انتخاب عالی برای زبان‌آموزان مبتدی انگلیسی به‌شمار می‌رود.

Forrest Gump (1994)

The Social Network (2010)

شبکه اجتماعی فیلمی است که داستان ساخت فیسبوک را روایت می‌کند. این فیلم یک راه عالی برای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی افرادی است که بالاتر از سطح متوسط هستند؛ زیرا شامل گفت‌وگوهای بسیاری بین شخصیت‌ها است. کاراکترها سریع صحبت می‌کنند و از ضرب‌المثل‌های مدرن استفاده می‌کنند که برای non-nativeها (افرادی که زبان اصلی آن‌ها انگلیسی نیست، غیربومی‌ها) چالش‌برانگیز است. می‌توانید با تماشای این فیلم مهارت‌های شنیداری و گفتاری خود را بهبود بخشید.

بیشتر بخوانید  یادگیری زبان انگلیسی با تماشای فیلم

The Social Network (2010)

The King’s Speech (2010)

سخنان پادشاه یا The King’s Speech درامی تاریخی است که داستان پادشاه جورج ششم و سختی‌هایش با لکنت زبان را روایت می‌کند. شخصیت‌ها با لهجه بریتانیایی (British accent) صحبت می‌کنند که درک آن برای بسیاری از زبان‌آموزان سخت است. با تماشای این فیلم، می‌توانید در حین بهبود مهارت‌های شنیداری و گفتاری خود، درباره فرهنگ و تاریخ بریتانیا بیشتر بیاموزید.

The King's Speech (2010)

Titanic (1997)

یک فیلم معروف، محبوب و تاریخی! تایتانیک (1997) یک فیلم عاشقانه است که توسط جیمز کامرون کارگردانی شده‌است. داستان این فیلم درباره‌ی سفر اول و غم‌انگیز کشتی مسافربری لوکس تایتانیک است. فیلم داستان سفر دو جوان از طبقات اجتماعی مختلف را دنبال می‌کند. رز (با بازی کیت وینسلت)، زن جوانی از طبقه بالایی و جک (با بازی لئوناردو دی‌کاپریو)، هنرمندی رها از قید و بندها از طبقه پایین جامعه است. لهجه و تلفظ بازیگران فیلم آمریکایی است و هم‌چنین دارای مکالمات سریع و غیررسمی است که در زندگی روزانه استفاده می‌شوند. با تماشای این فیلم می‌توانید با واژگان مختلف در موضوعاتی مانند عشق، ماجراجویی، و حوادث طبیعی آشنا شوید.

تایتانیک (1997)

یکی دیگر از فیلم‌هایی که برای یادگیری زبان انگلیسی پیشنهاد می‌شود، فیلم Once I was a Beehive است. با کلیک روی لینک زیر به آموزش زبان انگلیسی با بخشی از فیلم Once I was a Beehive در لیموناد دسترسی خواهید داشت که در آن آقای امیر درکی به جای تاکید بر گرامر، به آموزش مهارت‌های گفتاری و شنیداری زبان انگلیسی می‌پردازد. این دوره در 2 ساعت به شما در یادگیری زبان محاوره انگلیسی و اصطلاحات روزمره و آشنایی با تلفظ اصلی و بومی کمک می‌کند. تمامی کلمات و جملات این بخش از فیلم از نظر ترجمه، تلفظ و فونتیک، اجزای جمله و تا حدودی از نظر گرامر بررسی می‌شود و هم‌چنین حذف‌ها و تبدیل آواها نیز آموزش داده‌می‌شود.

آموزش زبان انگلیسی با فیلم Once I was a Beehive

The Devil Wears Prada (2006)

The Devil Wears Prada (2006) کمدی-درامی است که داستان یک زن جوان را روایت می‌کند که شغلی در یک مجله مد معتبر پیدا می‌کند. در این فیلم شخصیت‌ها سریع صحبت می‌کنند و از ضرب‌المثل‌های متعددی استفاده می‌کنند که برای افزایش دانش زبانی شما بسیار مفید است.

The Devil Wears Prada (2006)

The Godfather (1972)

“The Godfather” (1972) یک فیلم کلاسیک جنایی آمریکایی به کارگردانی فرانسیس فورد کوپولا است که در دهه 1940 روایت می‌شود. این فیلم داستان خانواده کرلیون را دنبال می‌کند که تحت رهبری دون ویتو کرلیون قرار دارد. داستان درباره ورود مایکل، پسر ویتو کرلیون، به فعالیت‌های جنایی خانواده و تبدیل‌شدن او به یک رهبر بی‌رحم می‌باشد. این فیلم با هنرنمایی‌های بی‌نظیر و صحنه‌ها و جملات ماندگار، مفاهیمی از وفاداری، خیانت و قدرت را بررسی می‌کند. تماشای “پدرخوانده” می‌تواند با دیالوگ‌های غنی و داستان‌گویی جذاب آن، مهارت‌های زبان انگلیسی شما را به شکل جذابی تقویت کند.

The Godfather (1972)

(2023) Oppenheimer

در طول جنگ جهانی دوم، سرلشکر لزلی گرووز، فیزیکدان رابرت اوپنهایمر را به کار در پروژه محرمانه منهتن منصوب می‌کند. اوپنهایمر و تیمی از دانشمندان سال‌ها بر روی توسعه و طراحی بمب اتمی کار می‌کنند. کار آن‌ها در تاریخ 16 جولای 1945 به نتیجه می‌رسد، آن‌ها شاهد اولین انفجار هسته‌ای جهان هستند که برای همیشه جریان تاریخ را دگرگون می‌کند.

بیشتر بخوانید  یادگیری زبان انگلیسی با تماشای فیلم

یک فیلم مستند به زبان انگلیسی مثل “Oppenheimer” می‌تواند کمک بزرگی به بهبود مهارت‌های زبانی شما کند. فیلم‌های مستند معمولاً موضوعات پیچیده و تخصصی را به تصویر می‌کشند و از این طریق شما را با واژگان تخصصی و نیز شیوه صحیح بیان این موضوعات تخصصی آشنا می‌کنند. به علاوه، دیدن فیلم‌های مستند به شما توانایی فهم محتوا و گسترده‌تر شدن دایره واژگان را نیز می‌دهد.

(2023) Oppenheimer

Barbie (2023)

باربی و کِن در دنیای رنگارنگ و به‌ ظاهر بی‌نقص باربی‌لند، لحظات خوش‌ و شادی را سپری می‌کنند. تا اینکه، فرصتی برای رفتن به دنیای واقعی پیدا می‌کنند. آن‌ها به زودی شادمانی‌ها و خطرات زندگی در میان انسان‌ها را کشف می‌کنند. تماشای این فیلم می‌تواند در یادگیری لغات و اصطلاحات جدید و هم‌چنین تلفظ صحیح کلمات موثر باشد.

Barbie (2023)

Finding Nemo (2003)

مارلین، یک دلقک ماهی است که نسبت به پسرش نمو بسیار محتاط و محافظه‌کار است و نمو نیز یکی از باله‌هایش کوتاه‌تر از معمول است. وقتی نمو برای اثبات خود به سطح آب نزدیک می‌شود، توسط یک غواص گرفتار می‌شود و مارلین وحشت زده باید برای پیدا کردن او بیرون برود. یک ماهی آبی رنگ به نام دوری که حافظه‌ی بسیار کوتاهی دارد، به مارلین می‌پیوندد و رویارویی او با کوسه‌ها، عروس دریایی‌ها و مجموعه‌ای از خطرات اقیانوس را پیچیده‌تر می‌کند. در همین حال، نمو برنامه‌ی فرار خود را از آکواریوم یک دندانپزشک می‌ریزد.

فیلم “Finding Nemo” یک انیمیشن محبوب و جذاب دارای واژگان مفهومی و کاربردی است که در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند. از اصطلاحات دریایی تا واژگان مرتبط با خانواده، دوستی و ماجراجویی را می‌توانید از این فیلم فرا بگیرید. با گوش‌دادن به دیالوگ‌ها و تعاملات شخصیت‌ها در فیلم، با تلفظ صحیح و لهجه‌های مختلف آشنا می‌شوید. هم‌چنین میتوانید از دوره آموزش زبان انگلیسی با فیلم Finding Nemo برای این منظور استفاده کنید.

Finding Nemo (2003)

سخن آخر

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم‌ یکی از رایج‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی است که بسیار تاثیرگذار است و می‌تواند هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده نیز باشد. تماشای فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی به شما کمک می‌کند لغاتی که طی زمان فراموش کرده‌اید را به خاطر بیاورید و همچنین به مرور زمان لغات جدیدی یاد بگیرید. تماشای فیلم برای تقویت زبان انگلیسی شما را با تلفظ‌ها و لهجه‌های گوناگون آشنا می‌کند و باعث بهبود مهارت شنیداری شما می‌شود. اگر از تکنیک‌هایی که در ابتدای مقاله به آن‌ها اشاره کردیم استفاده کنید، سرعت یادگیری‌ شما شتابی چندین برابر میگیرد و می‌توانید در زمانی کوتاه ضمن لذت‌بردن از مسیر یادگیری، زبان انگلیسی‌تان را به شدت تقویت کنید.

بهترین دوره های آموزش فتوشاپ
54
آموزش زبان انگلیسی - زبان ترکی - زبان آلمنی - ترکی استانبول
آموزش ورزش در خانه
آموزش های درس و مدرسه
دوره های آموزش ویدیویی ساز و موسیقی

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آموزش زبان آنلاین

شاید این مقالات را دوست داشته باشید:

آموزش زبان انگلیسی - زبان ترکی - زبان آلمنی - ترکی استانبول
دوره های آموزش ویدیویی ساز و موسیقی
آموزش ورزش در خانه
آموزش های درس و مدرسه
فهرست