1. خانه
 2. مجله لیموناد
 3. زبان خارجی
 4. زبان آلمانی
 5. روش های مهاجرت به آلمان

روش های مهاجرت به آلمان

نویسنده:

زمان مطالعه: 8 دقیقه

روش های مهاجرت به آلمان

روش های مهاجرت به آلمان

نویسنده:

مطالعه: 8 دقیقه

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید، روش های مهاجرت به آلمان دارای شیوه های متعددی است، دلیل این موضوع هم به خاطر شرایط متنوع هر فرد برای مهاجرت می‌باشد. این کشور اروپایی برای اخذ انواع اقامت در آلمان و یا برای اخذ انواع ویزا برای آلمان، شرایط خاصی را لحاظ نموده است. روش هایی که باید پله پله برای انجام آن ها اقدام نمایید، تا در نهایت بتوانید بهترین نمونه اقامت را با توجه به شرایط خود دریافت کنید. در این مقاله در خصوص روش ها، انواع ویزا ها و اقامت، مدارک مورد نیاز برای اقامت، فرهنگ مردم آلمان و همچنین در خصوص معایب و مزایای مهاجرت به این کشور صحبت خواهیم نمود. تا بتوانید برای مهاجرت به این کشور به درستی اقدام کنید.

روش های مهاجرت به آلمان، دارای جنبه های بسیار زیادی است که باید آن ها را قبل از مهاجرت مورد بررسی قرار دهید. یکی از راه های تحقیق و بررسی در این خصوص، خواندن مقاله هایی در این باره خواهد بود.

روش های مهاجرت به آلمان

شیوه و روش های مهاجرت به آلمان کدامند؟

روش های مهاجرت به آلمان، در چند گروه اصلی و کلی تقسیم بندی می شوند. روش های مهاجرت به معنی، دلیل و هدف شما در زمان مهاجرت خواهد بود. اگر قصد دارید برای تحصیلات به این کشور سفر کنید، اگر قصد دارید برای کسب و کار سفر کنید، اگر قصد دارید برای سرمایه گذاری و …. سفر کنید، همه این موارد را می‌توانیم به عنوان روش های مهاجرت به کشور آلمان بشناسیم. از مهمترین این روش های  برای مهاجرت میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. مهاجرت از طریق کار
 2. مهاجرت به خاطر تحصیلات
 3. مهاجرت از روش سرمایه گذاری
 4. مهاجرت از روش پناهندگی
 5. مهاجرت از روش ازدواج و یا به دنیا آمدن فرزندتان

در نظر داشته باشید هر کدام از این روش ها، دارای شرایط خاص و مزیت ها و معایبی متفاوت خواهند بود. شما با توجه به شرایط فعلی خود و همچنین با توجه به بودجه و مدارک خود می‌توانید برای اقامت به هر روشی اقدام نمایید.

شیوه و روش های مهاجرت به آلمان

انواع ویزا برای آلمان که می توانید برای دریافت آن اقدام نمایید

همانطور که عنوان کردیم، روش های مهاجرت به آلمان دارای تنوع بیشماری است. برای هر کدام از این روش های اقامتی، باید ویزا و یا مجوز ورود به کشور را به صورت مجزا دریافت نمایید. ویزا ها دارای شرایط مختلفی هستند و محدوده زندگی شما، تاریخ و مدت زمان اقامت شما در کشور آلمان و …. را تعیین می کنند. در نظر داشته باشید که انواع ویزا برای آلمان، از طریق داشتن مدارک مورد نیاز و بعد از اقدام برای مهاجرت به آلمان، به شما داده می شود. در این حالت اجازه نامه ورود به کشور آلمان و شهر های متنوع آن را خواهید داشت. با توجه به روش های مهاجرت به آلمان انواع ویزا هایی مانند ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و … را می‌توانید برای خود و خانواده خود دریافت نمایید. با توجه به شرایط شما، انواع ویزا برای آلمان از سوی دولت این کشور صادر خواهد شد.

بیشتر بخوانید  بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان آلمانی

شرایط دریافت و انواع اقامت در آلمان

بسیاری برای انواع اقامت در آلمان اقدام می کنند. اقامت در آلمان به معنی دریافت ویزای دائم از این کشور است. در این حالت شما به عنوان یکی از شهروند های آلمانی شناخته می شوید. انواع اقامت در آلمان نیز با توجه به نوع ویزای دریافتی شما، متنوع خواهد بود. انواع اقامت را می‌توانید در صورتی درخواست نمایید که مدت طولانی چند سال را بدون بازگشت به کشورتان، در آلمان و در یکی از شهر های آن سپری نموده باشید. در این حالت به شما مجوز اقامت در این کشور داده می شود. گاهی ممکن است با تولد نوزاد خود در آلمان، بتوانید برای دریافت اقامت اقدام کنید. گاهی نیز ممکن است با سرمایه گذاری در زمینه های متنوع مانند ساختمان سازی، بورس و …. بتوانید برای اقامت اقدام نمایید. به عبارتی بعد از دریافت اقامت، شما به عنوان شهروند آلمان معرفی خواهید شد و با توجه به رنج و رده خود در جامعه از مزایای این کشور بهره مند خواهید بود.

دریافت و انواع اقامت در آلمان

مهمترین شرایط اقامت در آلمان با توجه به روش های مهاجرت به آلمان

بعد از آن که با روش های مهاجرت به آلمان توانستید، به آلمان بروید، می توانید با روش های متنوع برای اقامت دائم و یا اقامت کوتاه مدت اقدام کنید. از مهمترین شرایط موجود برای اقامت بلند مدت در آلمان می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. برای دریافت اقامت تحصیلی باید آخرین مدرک تحصیلی خود را ارائه دهید.
 2. جهت دریافت اقامت به وسیله ازدواج باید عقدنامه و شواهدی مبتنی بر زندگی با فرد را ارائه نمایید.
 3. جهت دریافت اقامت سرمایه گذاری باید میزان هزینه ی سرمایه گذاری شده با میزان قابل توجه دولت آلمان یکی و یا از آن بیشتر باشد.
 4. برای دریافت اقامت کاری، بهتر است در زمینه کاری خود مدارک متعدد و چندین سال سابقه کاری را با مدارک قطعی ارائه دهید.

با در نظر داشتن این شرایط و با توجه به روش های مهاجرت به آلمان می‌توانید به بهترین شیوه ممکن اقامت دائمی خود را دریافت نمایید.

شرایط زبان برای مهاجرت به آلمان

یادگیری زبان گام اساسی برای مهاجرت به آلمان است. کسانی که می خواهند به کشور آلمان مهاجرت کنند باید زمانی را به یادگیری زبان آلمانی تخصیص داده و بتوانند مهارت های اولیه زبان آلمانی را درک کنند. مردم آلمان به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و مهاجر به آلمان برای گذران زندگی باید زبان آلمانی را بلد بوده و از آن به خوبی استفاده کند به این ترتیب می تواند کارهای روزمره اش را به درستی انجام داده و با مردم آلمان ارتباط موثری برقرار نماید.

بیشتر بخوانید  بهترین روش یادگیری زبان آلمانی

داشتن مدرک بین‌المللی زبان آلمانی یکی از شرایط مهم برای اقامت در کشور آلمان است. خصوصا برای افرادی که قصد کار و تحصیل دارند نمره به دست آمده از مدرک بین‌المللی بسیار مهم است و بالاترین سطح نمره قبولی را دارد. همچنین کسانی که می خواهند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای این کشور تحصیل کنند، باید مدرک b2 دریافت کنند.

پکیج های آموزش زبان آلمانی

پکیج های آموزش زبان آلمانی در سطح های a1، a2، b1 و b2 عرضه شده است و دوره هایی برای آماده سازی آزمون گوته برای شما مهیا شده است . آموزش زبان آلمانی بیشتر با کتاب منشن و زیشا انجام می شود و معمولا هر ترم درسی نصف یک سطح است و به طور مثال سطح a1 به دو دوره a1.1 و a.1.2 تقسیم می شود. در لیموناد پکیج ها و دوره های با کیفیت و ارزنده ای برای تمام سطوح آموزش آلمانی عرضه شده است. همچنین پکیج هایی برای آمادگی برای آزمونه گوته عرضه شده است که بسیار کمک کننده و ارزنده می‌باشند.

دریافت مدرک بین المللی زبان آلمانی گوته

پکیج آمادگی آزمون آلمانی گوته به شما کمک می‌کند در مدت زمانی کوتاه بتوانید خودتان را برای این آزمون که یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان آلمانی است آماده کنید. این پکیج برای سطوح مختلف طراحی شده است و به این ترتیب همه افراد می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

پله پله تا مهاجرت به آلمان

برای آن که بتوانید برای به مهاجرت در آلمان اقدام کنید، ابتدا بهتر است دلیل خود و هدف خود را برای مهاجرت بیابید. در این حالت می توانید با مراجعه به کنسولگری و برای دریافت اقامت کوتاه مدت و یا ویزای مشخص مراجعه نمایید. در این راستا بهتر است ضوابط هر کدام از روش ها را بررسی کنید. اگر از ابتدای راه برای دریافت اقامت اقدام می کنید، در نظر داشته باشید که شرایط اقامت بلند مدت یا دائم را نیز در نظر بگیرید.

در این راستا می توانید با مشاورین حقوقی برتر نیز در ارتباط باشید. در این صورت راه و روش صحیح، مدارک لازم برای اقدامات لازم و … را می توانید با مشورت مشاور حقوقی و یا وکیل خود در میان بگذارید. هر ساله دولت برای دریافت اقامت، ویژگی های متنوعی را عنوان می کند. همچنین میتوانید روش های مهاجرت به آلمان را با توجه به شرایط خود برگزینید.

معایب و مزایای مهاجرت و انواع ویزا برای مهاجرت به آلمان

در همه فعالیت های ما دو وجهه معایب و مزایا قابل مشاهده خواهد بود. زندگی کردن چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت در شهر های متنوع آلمان، نیز دارای معایب و مزایای متنوعی هستند. از مهم ترین معایب و مزایای موجود می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

معایب موجود برای مهاجرت به آلمان

آلمان یکی از کشور هایی است که بسیاری از مهاجران، آن را به عنوان کشور مقصد خود انتخاب می کنند. اما در کنار ویژگی های مثبتی که می توانیم بعد از انتخاب روش های مهاجرت به آلمان به آن ها پی ببریم، می توانیم معایبی را نیز مشاهده کنیم. از معایب موجود در این کشور، شوک فرهنگی موجود است. در این کشور با تفاوت فرهنگ اروپایی با فرهنگ ایرانی، می توانیم نمونه های مختلفی را عنوان کنیم. مالیات در این کشور بسیار بالا می باشد. در آلمان دریافت ارتقای شغلی کاری بسیار سخت خواهد بود. آلمانی ها به غذاهای بی مزه و بی نمک عادت دارند و در این حالت شما با فرهنگ ایران در آن جا دچار مشکلاتی خواهید بود. هزینه های زندگی و رفت و آمد نیز در این کشور برای مهاجران بسیار زیاد خواهد بود.

پله پله تا مهاجرت به آلمان

مزیت های مهاجرت به آلمان

شما با هر ویزایی که برای مهاجرت به آلمان اقدام نموده باشید، می‌توانید مزیت های متنوعی را در کنار معایب این کشور مشاهده کنید. از مهمترین مزیت های این کشور، داشتن شرایط کاری عالی و اشتغالزایی فراوان آن است. در این حالت همه مهاجرین دارای شغل خواهند بود. سبک زندگی آلمانی ها سبب می شود تا بعد از مهاجرت هزینه های کمتری را خرج نمایید. از طرفی نیز آلمانی ها آدم های وقت شناسی هستند و به همین دلیل بهتر است در ساعت تعیین شده به قرار های ملاقات خود بروید. شما در زمان زندگی در آلمان می‌توانید به آسانی به کشور های دیگر این ناحیه سفر کنید. سیستم حمل و نقل، بانکداری و … در آلمان سیستمی پیشرفته دارد. با توجه به مواردی که عنوان شد، میتوانید برای دریافت انواع اقامت در آلمان و با توجه به روش های مهاجرت به آلمان، برای زندگی در این کشور اقدام نمایید. در این حالت میتوانید بدون نگرانی به آلمان مهاجرت نمایید.

کلام نهایی و نتیجه گیری

با توجه به مواردی که در این مقاله با عنوان روش های مهاجرت به آلمان عنوان نمودیم، می توانید به آسانی و با در دست داشتن مدارک موجود و با توجه به انواع اقامت در آلمان و یا با توجه به انواع ویزا برای آلمان، برای اقامت دائم و یا موقت در این کشور بزرگ اقدام نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که هر کدام از این روش های اقامتی و انواع ویزاهای دریافتی دارای ویژگی های متنوعی هستند و باید روش های مختلفی را برای دریافت آن ها پشت سر بگذارید. در این حالت می توانید با مشاور حقوقی و یا یک وکیل ارتباط برقرار نمایید و مشورت های لازم را دریافت کنید.

بهترین دوره های آموزش فتوشاپ
آموزش زبان انگلیسی - زبان ترکی - زبان آلمنی - ترکی استانبول
آموزش ورزش در خانه
آموزش های درس و مدرسه
دوره های آموزش ویدیویی ساز و موسیقی

پیشنهاد می‌کنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

شاید این مقالات را دوست داشته باشید:

آموزش زبان انگلیسی - زبان ترکی - زبان آلمنی - ترکی استانبول
آموزش ورزش در خانه
دوره های آموزش ویدیویی ساز و موسیقی
آموزش های درس و مدرسه
فهرست